História ako ste ju ešte nezažili

V zážitkovej expozícii Cesta v čase nám záleží na tom, aby bola návšteva u nás náučná no zároveň poriadnym zážitkom. Aby bol Váš zážitok nezabudnuteľný, využívame v expozícii kombináciu moderných technológií a skutočných historických artefaktov, vďaka ktorým môžete doslova zažiť čaro histórie baníckeho mesta! Pomocou virtuálnej reality sa preletíte cez vesmír až k prehistorickým dinosaurom a uvidíte výbuch Štiavnického Supervulkánu. Deti otestujú svoj um a silu pri vyťahovaní zlatej tehličky alebo Vám naši kolegovia povedia čo ich práca napríklad grafika, programátora či kameramana obnáša, prečo si to povolanie vybrať a kde sa dá či už na strednej alebo na vysokej škole študovať. Prídte a užite si to, u nás je čo objavovať.

Celá Banská Štiavnica ako na dlani

Vydajte sa na prehliadku mesta výhliadkovým vláčikom Štiavnická Anča, ktorá Vás odvezie na najkrajšie a najdôležitejšie miesta Banskej Štiavnice a okolia. Krásy mesta si tak môžete vychutnať pohodlne, bez starostí a hlavne s náučným výkladom.

A omnoho viac!

Počuli ste už o AVESPARKu? Alebo o sokoliarskej Záklaldnej škole Maximiliána Hella? Neďaleko Banskej Štiavnice v Štiavnických Baniach sa môžte ponoriť do sveta dravých vtákov. AVESPARK sa nachádza v areáli základnej školy, kde okrem expozície dravcov zažijete aj ukážku sokoliarstva. V škole na Vás čaká envirocentrum a planetárium. Určie Vás tu očaria aj iné exotické zvieratá, ako veĺké papagáje, kajman okuliarnatý, leguán, raje, kengury a mnohé ďalšie. Park je prístupný verejnosti počas celých letných prázdnin.

Atrakcie v Banskej Štiavnici a okolí

Kontaktný formulár

    ↑ Hore