SPOJME HRADY SVETELNÝM SIGNÁLOM!

Čo myslíte? Vidia sa hrady aj dnes? Poďte to s nami zistiť! Hrady Pohronskej hradnej cesty boli v minulosti medzi sebou vo VIZUÁLNOM SPOJENÍ. Tvorili strážnu a signalizačnú sústavu, ktorej úlohou bola ochrana stredoslovenských banských miest pred tureckým nebezpečenstvom. Prostredníctvom ohňových signálov sa týmto spôsobom informovali o blížiacom sa nepriateľovi. Na každú z vybraných lokalít sa vyberie jedna výprava, aby overila, či uvidí svetelný signál z minimálne jedného ďalšieho hradu.

Podujatie svetelný signál sa uskutoční tento rok už po 4x!

Do akcie sú zapojené: PUSTÝ HRAD / VARTOVKA v KRUPINE / VARTOVKA v BANSKEJ BYSTRICI / HRAD REVIŠTE / HRAD ŠÁŠOV / HRAD TEPLICA / ZVOLENSKÝ ZÁMOK / zaniknutý HRAD PEŤUŠA / zaniknutý HRAD ŽAKÝL / SITNO.

Svetelný SIGNÁL VYŠLEME o 18:00 z každého stanoviska. Nebudeme však zakladať ohne, použijeme REFLEKTORY, či silné BATERKY a ČELOVKY. Ak ste zvedaví, ako to dopadne a máte odvahu na ľahkú túru aj vo večerných hodinách, pridajte sa k nám. Určite si nezabudnite čelovku či silnú baterku, je možné, že aj vaše svetlo doputuje na vedľajší hrad.

Tešíme sa na Vás!

Príspevok SITNO – Svetelný signál spojí hrady popri Hrone! je zobrazený ako prvý na Supervulkán Štiavnica.

↑ Hore