GENIUS LOCCI
je hudobný projekt dvoch sestier a spriaznených hudobníkov v žánri indie folk / pop s autorskou tvorbou spievanou v angličtine.

Kapela z Bratislavy je na scéne od roku 2013. Odvtedy stihli vydať EP „Innate” (2014), dvojalbum „Presence” (2016), single „No,No” (2018) a „Daybreak“ (2019). Odohrali množstvo koncertov vrátane festivalov ako Pohoda, Grape festival, Colours od Ostrava, Beseda u Bigbítu, hrali tiež ako predkapela Tomovi Odellovi alebo Passengerovi. Boli nominovaní na Objav roka (2014) a Debut roka (2016) v rámci hudobných ocenení RadioHead Awards, ktoré organizuje Rádio_FM. Aktuálne majú novinku v podobe druhého albumu s názvom „Shifted“.

Prečo je názov nového albumu Shifted?

“Album popisuje vyrovnávanie sa so stratami a zmenami v živote a nachádzanie nového zmyslu. Oslobodenie sa a prijatie. Je v ňom široká škála pocitov a fáz, ktorými som si prešla za posledné roky, najmä teda v mojej novej roli matky. Hlavným mottom, resp. odkazom je premena negatívnych emócií na nádej a motiváciu ísť ďalej – shift myslenia, ktorý sa v mojom prípade odohral postupne a prirodzene, “ hovorí autorka piesní Ela Boldiš.
Piesne sú tak opäť jej osobnou terapiou, úprimnou výpoveďou a ponúkajú okrem bohatých aranžmánov či výrazných melódií aj dávku intimity.
Súčasťou albumu je klasické pesničkárstvo, vzdušné a rytmické skladby doplnené viachlasmi, chytľavé nápevy, ale aj pomalšia sugestívna skladba v nepravidelnom rytme (Sculpture).

Album sa nahrával a mixoval v štúdiu LOFT v Bratislave (Jaro Žigo ml.) a o mastering sa postaral Ján Zborovjan z AudioWizzards.
Hudobnými hosťami na albume sú trubkár Michal Cálik, ktorý doplnil skladby Vagabond a Sculpture a bubeník Ľuboš “Ežo” Ambrozai, ktorý s GENIUS LOCCI istý čas aj hrával. Nahrával bicie do pesničky Daybreak. Súčasťou albumu je jej akustická live verzia kde na cajon a perkusie hrá Roman Kovács a na husle fenomenálny Ján Kružliak ml.

Členovia kapely:
Ela Boldiš (hudba, texty, spev, gitara)
Mária “Kery” Kisová (vokály, ukulele, gitara)
Kristína Smetanová (spev, klávesy)
Jan Janík (basgitara)
Vlado Pánik (elektrická gitara)
Marek Sasko (bicie)
Janka Macíková /Eva Brunclíková (husle).

Na Povale Artu ich uvidíme po roku, v sobotu 17. februára 2024 večer po 20h00.

Early bird tickets za 5 eur si viete kúpiť v obmedzenom množstve tu: https://tootoot.fm/sk/events/6596a8041b234e1114842c2e

Predpredaj: 7 eur – Link: https://tootoot.fm/sk/events/6596a8041b234e1114842c2e
Na mieste: 8 eur

Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov v rámci projektu “26 rokov Art Cafe” podporil Fond na podporu umenia

Príspevok Genius Locci je zobrazený ako prvý na Supervulkán Štiavnica.

↑ Hore