Réžia: Denis Villeneuve  •  Scenár: Jon Spaihts, Denis Villeneuve  •  Námet: Frank Herbert (kniha)  •  Kamera: Greig Fraser  •  Hudba: Hans Zimmer  •  Producent: Cale Boyter, Mary Parent, Tanya Lapointe, Patrick McCormick, Denis Villeneuve  •  Hrajú: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista, Christopher Walken, Stephen McKinley Henderson, Léa Seydoux, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem

Epická sága pokračuje! Oceňovaný režisér Denis Villeneuve prichádza s ďalšou kapitolou slávneho románu Duna Franka Herberta, s medzinárodným hviezdnym obsadením. Film z dielne Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures je veľmi očakávaným pokračovaním šesťnásobne oscarovej „Duny“ z roku 2021.

Veľkofilmový epos pokračuje v adaptácii slávneho bestselleru Duna Franka Herberta s vracajúcimi sa aj novými hviezdami, medzi ktorými nechýba na Oscara nominovaný Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, na Oscara nominovaní: Josh Brolin, Austin Butler, alebo Florence Christopher Walken, Stephen McKinley Henderson, Léa Seydoux so Stellanom Skarsgårdom, s nominovanou na Oscara Charlotte Ramplingovou a držiteľom Oscara Javierom Bardemom.

„V druhej časti sa Paul Atreides spojí s Chani a Fremenami a zároveň sa vydá na vojnový chodník pomsty proti sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu. Čelia voľbe medzi svojou životnou láskou a osudom známeho vesmíru a snažia sa zabrániť strašnej budúcnosti, ktorú môže predvídať len on .

Villeneuve režíroval podľa scenára, ktorý napísal spoločne s Jonom Spaihtsom podľa Herbertovho románu. Na filme sa podieľali Mary Parent, Cale Boyter, Villeneuve, Tanya Lapointe a Patrick McCormick. Výkonnými producentmi sú Josh Grode, Herbert W. Gains, Jon Spaihts, Thomas Tull, Brian Herbert, Byron Merritt, Kim Herbert a ako kreatívny konzultant pôsobí Kevin J. Anderson.

Villeneuve opäť spolupracuje s tvorcami svojej „Duny“: Oscarom oceneným kameramanom Greigom Fraserom, oscarovým výtvarníkom Patrice Vermettom, oscarovým strihačom Joem Walkerom, oscarovým vedúcim vizuálnych efektov Paulom Lambertom a na Oscara nominovanú kostýmovú výkostnú kostým. Na hudbe sa opäť podieľa oscarový skladateľ Hans Zimmer.

Film sa nakrúcal v Budapešti, Abú Zabí, Jordánsku a Taliansku.

Príspevok Kino: Duna: Časť druhá je zobrazený ako prvý na Supervulkán Štiavnica.

↑ Hore